Wagner Margit családja öt generáción keresztül - nagyszülőktől unokákig - élték életüket a Ferencvárosban. "Óvodák, iskolák köveit koptattuk, ismertük minden zegét-zugát. Brauch volt a hentes, "bulgár" a fűszeres, Péter a suszter, Imre bácsi a borbély. Jól ismertük egymást. A frissen fejt tehéntej illata, a jeges lovaskocsija, a Ferenc-téri vattacukros ma már mind halványuló emlék..."
A kisvárosi hangulatot elsöpörte az élet, a megújulás igénye. Új környezet, egészséges lakások, gyönyörű parkok váltják a régi, szegényes környezetet. Ma már divat itt lakni, régen szükség volt.
Wagner Margit ennek a változásnak örökítette meg pillanatait, aki a fotózással a Vendel utcai gimnázium fotószakkörében ismerkedett meg, és később hivatásául választotta azt. Legtöbbet fiatalokat, gyerekeket fotózott, ez a kötődése ma is él. Érdekelik a nehéz sorsú emberek, akiken a figyelem felkeltésével igyekszik segíteni. Negyven év alatt sajtófotósként számtalan munkája, több kiállítása volt, de ilyen hosszú időt átfogó, folyamatosan épülő csak ez az egy: Ferencváros átalakulása.
További információk:
Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény
1092 - Budapest
Ráday u. 18. (bejárat az Erkel u. 15. felől)
Nyitva tartás: K-P 12-18, Szo 10-14
Tel.: +36 (1)218-7420
ferencvarosi.budapest@museum.hu
helytorteneti@ferencvarosimuvkp.hu